Rodinný dům Zlín, PřílukyRodinný dům Zlín, PřílukyRodinný dům Zlín, PřílukyRodinný dům Zlín, PřílukyRodinný dům Zlín, PřílukyRodinný dům Zlín, PřílukyRodinný dům Zlín, PřílukyRodinný dům Zlín, Příluky
Rodinný dům Zlín, Příluky
Autor:Pavel Chládek
Investor:soukromá osoba
Datum:2008-2012
Stupeň:realizace
Vizualizace:Pavel Kolář

Parcela zvolená pro výstavbu rodinného domu je součástí nově urbanizované lokality určené pro individuální bydlení. Jedná se o svažitý pozemek s jižní orientací a panoramatickým výhledem na protější svahy. Příjezdová komunikace je zřízena podél východní hranice. Osazení domu využívá přirozený průběh terénu a umožňuje výstup na parcelu v celé šířce jižního průčelí.

Východní vstupní část tvoří souvislá dlážděná plocha s krytým stáním pro dva automobily a sklad zahradního nábytku. Ze vstupní haly je dostupný obytný prostor rozložený podél jižní fasády domu, rozšířený o krytou terasu v jihozápadní části objektu. Uprostřed dispozice je umístěna kuchyně navazující na prostor jídelny a těleso krbu zapuštěné do objemu technické místnosti. Dětské pokoje jsou orientovány na západ dostupné z převýšené haly prosvětlené ze severu. Ložnice rodičů zabírá severovýchodní roh domu, prostorná koupelna je umístěna při severní fasádě.