Rodinný dům Zlín, KudlovRodinný dům Zlín, KudlovRodinný dům Zlín, KudlovRodinný dům Zlín, KudlovRodinný dům Zlín, KudlovRodinný dům Zlín, KudlovRodinný dům Zlín, Kudlov
Rodinný dům Zlín, Kudlov
Autor:Pavel Chládek
Investor:soukromá osoba
Datum:2008
Stupeň:studie
Vizualizace:Pavel Kolář

Pozemek určený k zástavbě je situován mimo uliční prostor obce, na rozhraní vesnice a volné krajiny. Jde o parcelu se západní orientací, výrazně klesající severozápadním směrem a nabízející panoramatické pohledy do krajiny. Okolní zástavba je tvořena izolovanými rodinnými domy s drobnějším měřítkem.

Provoz domu je rozdělen do tří objektů o půdorysném rozměru 7x7m a třech výškových úrovních odpovídajících přilehlému terénu. Měřítko jednotlivých objektů odpovídá původní zástavbě a rozdělení na jednotlivé části dovoluje optimální oslunění a osazení k přilehlému terénu. Nástupní podlaží je tvořeno objektem dvojgaráže se skladem a objektem vstupu se šatnou a dětským pokojem s jižní orientací a výstupem na přilehlý terén. Hlavní obytné podlaží sestává s obývacího pokoje, prostoru kuchyně s jídelnou orientovanými na západ a ložnicí rodičů se zázemím orientovanou na sever. Nejnižší podlaží obsahuje pracovnu orientovanou také na sever. Jednotlivé podlaží a spodní část parcely je propojena přímočarými schodišti vkládanými mezi samotné objemy. Přilehlý terén je zprostředkován přes zapuštěné lodžie na celou šířku objektu chránící zasklené fasády proti přímému slunci.