Polyfunkční dům Zlín, Třída 2. květnaPolyfunkční dům Zlín, Třída 2. květnaPolyfunkční dům Zlín, Třída 2. květnaPolyfunkční dům Zlín, Třída 2. květnaPolyfunkční dům Zlín, Třída 2. květnaPolyfunkční dům Zlín, Třída 2. května
Polyfunkční dům Zlín, Třída 2. května
Autor:Pavel Chládek
Investor:soukromá osoba
Datum:2012-2016
Stupeň:realizace
Vizualizace:Pavel Kolář

Parcela zvolená pro výstavbu se nachází ve Zlíně v místní části Kúty. Jedná se o rohový pozemek na křížení ulice Sokolská a třída 2. Května. V současné době je na pozemku původní stavení umístěné v návaznosti na chodník. Křižovatka ulice Sokolská s třídou 2. Května je charakteristická stykem několika druhů stavební struktury. Kompaktní jižní fronta ulice sestávající z objektů rozdílného stáří i měřítka kontrastuje s rozvolněnou severní fasádou v místě křižovatky doplněnou o dominantu výškového bytového domu.

Návrh počítá se snesením původního objektu a vybudováním polyfunkčního domu o čtyřech nadzemních podlažích. Navržený dům lichoběžníkového tvaru sleduje stávající stavební čáru a je rozložen téměř na celou šířku stavební parcely. Celkové řešení sestává z elementární hmoty objektu doplněné o šikmou plochu horního ustoupeného podlaží dotvářejícího nároží ulice a reagujícího na štíty sousedních objektů.