Rodinný dům Zlín, Příluky II Rodinný dům Zlín, Příluky II Rodinný dům Zlín, Příluky II Rodinný dům Zlín, Příluky II Rodinný dům Zlín, Příluky II Rodinný dům Zlín, Příluky II Rodinný dům Zlín, Příluky II Rodinný dům Zlín, Příluky II
Rodinný dům Zlín, Příluky II
Autor:Pavel Chládek
Investor:soukromá osoba
Datum:2013-2016
Stupeň:realizace
Vizualizace:Pavel Kolář

Parcela zvolená pro výstavbu rodinného domu se nachází ve Zlíně v městské části Příluky. Pozemek je na severním okraji rozsáhlého rezidenčního záměru tvořeném výstavbou individuálních rodinných domů. Tvar parcely se blíží čtverci s mírným spádem jižním směrem a příjezdem situovaným v jihovýchodním rohu pozemku.
Navržený dům tvoří jednoduchý objem s výrazným členěním okenních otvorů. Objekt bude osazen v návaznosti na příjezd u horní hranice pozemku.
Provoz domu je rozložen do dvou výškových úrovní. Přízemí domu tvoří vstupní hala se skladem a technickým zázemím objektu navazujícím na příjezd na východní straně domu. Obytný prostor je rozložen na celou hloubku domu, otevřený do plochy zahrady na jižní a západní stranu. Druhé nadzemní podlaží je dostupné jednoramenným schodištěm umístěným v severovýchodním rohu objektu a sestává z dětských pokojů, ložnice rodičů a jejich zázemí.