Chata, BratřejovChata, BratřejovChata, BratřejovChata, BratřejovChata, BratřejovChata, BratřejovChata, BratřejovChata, BratřejovChata, Bratřejov
Chata, Bratřejov
Autor:Pavel Chládek
Investor:soukromá osoba
Datum:2016
Stupeň:studie stavby
Vizualizace:Pavel Kolář

Návrh sestává ze dvou samostatných objemů. Stávajícího skladu čtvercového půdorysu nově zastřešeného sedlovou střechou a hlavní obytné stavby s půdorysem tvořeným třemi jednoduchými objemy řazenými kolem středového jádra. Objekt je navržen jako dřevostavba, pouze vnitřní jádro tvoří železobetonový monolit. Fasáda objektu je navržena jako dřevěná, provětraná, s vertikálním členěním jednotlivých lamel s mezerou ponechaných v přírodním odstínu. Venkovní terasa je železobetonová monolitická, doplněná o ohniště.

Obytný prostor je rozdělen na část kuchyně s jídelnou otevřenou na severozápad a přecházející do odpočinkové části s krbovými kamny otevřené pásovým oknem na západ směrem k potoku. Ložnice v přízemí je dostupná přímo ze vstupní haly, nebo průchodem z odpočinkové zóny a její výhled je orientován na jihovýchod na masiv vzrostlých stromů. Středové jádro tvoří vždy jednu ze stěn každého z jednotlivých objemů a kromě koupelny obsahuje ještě kuchyňskou linku. Ze vstupní haly je dostupný podkrovní prostor sloužící jako příležitostná ložnice pro hosty. Pozemek kolem objektu si zachovává svůj charakter a bez oplocení přechází do okolní krajiny.