Rodinný dům Zlín, BoněckoRodinný dům Zlín, BoněckoRodinný dům Zlín, BoněckoRodinný dům Zlín, BoněckoRodinný dům Zlín, BoněckoRodinný dům Zlín, BoněckoRodinný dům Zlín, BoněckoRodinný dům Zlín, BoněckoRodinný dům Zlín, BoněckoRodinný dům Zlín, BoněckoRodinný dům Zlín, Boněcko
Rodinný dům Zlín, Boněcko
Autor:Pavel Chládek, Barbora Jochcová
Investor:soukromá osoba
Datum:2018
Stupeň:Dokumentace pro stavební povolení
Vizualizace:David Erik Bernátek

Parcela pro dům se nachází na východním okraji města v části Boněcko. Jedná se o severní svah s výrazným převýšením. Příjezdová komunikace lemuje jižní hranici parcely a hned v její blízkosti se na pozemku nachází výrazný terénní zlom o výšce jednoho podlaží. Z plochy pozemku je současně výhled na část města rozloženou na okolních svazích.

Návrh počítá s umístěním kompaktního objemu půdorysné stopy blížící se čtverci o třech nadzemních podlažích v horní části pozemku. Nejvyšší nástupní podlaží sestává ze tří dětských pokojů prosvětlených pilovým světlíkem z jižní strany a s rozdílným výhledem odpovídajícím jejich poloze vůči půdorysu. Nástup do spodního obytného podlaží je navržen přes jeho převýšenou část doplněnou o přímočaré schodiště v těžišti půdorysu. Obytný prostor tvaru “L” se otevírá na všechny světové strany. Severní okno v jídelně zprostředkovává výhled na protější horizont, západní otvor propojuje obytný prostor se zahradou. Východní okno prosvětluje kuchyň a jižní otvor přináší do prostoru přímé slunce. V jihovýchodním rohu obytného podlaží je umístěna ložnice rodičů. V nejnižším podlaží je navržen ještě jeden pokoj se samostatným sociálním zázemím a zbytek podsklepené části tvoří sklad.